ÜROLOJİ UZMANI

Doç.Dr. Hüseyin Eren

Dr. Hüseyin EREN 1979 yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Rize’de bitirdi. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı.

2005 yılında Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, Erzurum İspir Merkez Sağlık Ocağı’nda 2006-2007 yılları arasında Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamladı. 2007 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda ihtisasına başladı.

2013 yılında Üroloji Uzmanı ünvanını alan Dr. EREN, 2014 yılında Devlet hizmeti yükümlülüğü için Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göreve başladı.

2015 yılında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’na Öğretim Üyesi olarak atandı. 2016 yılında İngiltere Londra’da 1.5 ay dil eğitimi aldı. Dr. Öğretim Üyesi olarak akademik kariyerine devam eden Dr. EREN, onkoloji, taş, infertilite, çocuk ürolojisi ve kadın ürolojisi başta olmak üzere, çalıştığı kliniğin dünya standartlarına ulaşmasına büyük katkıda bulundu. Rize’de onkolojik olarak daha önce yapılmayan tüm ameliyatları rutin hale getirdi ve  laparoskopik (kapalı cerrahi) onkoloji  ameliyatlarını Rize’de başlattı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Blimsel Araştırma Topluluğu’nun düzenlediği III., IV. Ve V. Ulusal Tıp Öğrenci Kongreleri’nde danışman öğretim üyesi olarak çalıştı. Modern  bir yapı olan  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Klinik Simülasyon Merkezi’nin kurucu üyeliğini yaptı. Akademik çalışmaları neticesinde, 2020 yılı Ekim ayında Üroloji alanında Doçentlik ünvanını almaya hak kazandı.

Avrupa Üroloji Derneği, Ürolojik Cerrahi Derneği, Türk Üroonkoloji Derneği, Minimal İnvaziv Üroloji Derneği, Karadeniz Ürologlar Derneği üyelikleri olan Dr. EREN üroloji camiasında aktif olarak görev yapmaktadır. Ürolojik Cerrahi Derneği Doğu Karadeniz Şubesi ve Karadeniz Ürologlar Derneği’nde genel sekreter olarak görev yapan Dr. EREN, Ürolojik Cerrahi Derneği Doğu Karadeniz Şubesine 2023 yılında başkan olarak seçilmiştir. Başkanlık görevini aktif olarak  yürütmektedir. Ürolojik Cerrahi Derneği’nde araştırma görevlileri için oluşturulan Araştırma Görevlisi Eğitim Programı (AGEP) Çalışma Grubu’nun fikir önderlerinden biri olup, bu çalışma grubunda Ölçme ve Değerlendirme Komisyon Başkanlığı görevini fiilen yürütmektedir.

2014 yılında verdiği hizmetlerden dolayı kendisine Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Teşekkür Belgesi takdim edildi. 2017 yılında Ankara’da yapılan sınavı başarıyla geçerek Avrupa Ürolojisi Yeterlilik Sertifikası (Fellow of European Board of Urology) ünvanını almaya hak kazandı. Yoğun çalışmaları neticesinde 2019 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Rize’de 2. basamak hastanelerde yılın doktoru seçildi.

2021 Eylül ayı itibarı ile üniversiteden ayrılan Dr. EREN  mesleğini kendi özel muayenehanesinde icra etmektedir.

Çok sayıda uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış bilimsel çalışmaları, atıfı ve kitap yazarlığı bulunmaktadır. İleri derecede İngilizce bilmektedir. Dağcılık sporu ile ilgilenmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.